SALDĒTI SMILTSĒRKŠĶI

Mūsu uzņēmums strādā ar Latvijā un Igaunijā audzētiem smiltsērkšķiem. Ik gadu mūsu saldētavā tiek sašķirotas 60-200 tonnas smiltsērkšķi, kas vēlāk ceļos uz vairākām Eiropas valstīm. Šī vērtīgā zelta oga pārtop sulās, mērcēs, konfektēs, gardos ēdienos un dzērienos, kosmētikā un uztura bagātinātājos.

Ar lielu olbaltumvielu, šķiedrvielu, antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu daudzumu (precīzāk, vismaz 190 bioaktīvo savienojumu), smiltsērkšķu ogas ir spēcīgs ēdiens. Smiltsērkšķi, kas tiek uzskatīti par vienu no barojošākajiem un vitamīniem bagātākajiem pārtikas produktiem pasaulē un sniedz priekšrocības gan iekšēji, gan ārēji, ātri kļūst par vienu no populārākajiem superproduktiem, kas jums jāpievieno ikdienas uzturam.

Kādi ir smiltsērkšķu ieguvumi veselībai:

  • Pret vēzi

Smiltsērkšķos esošie fenola savienojumi (proti, flavonoīdi, kempferols, kvercetīns, izorhamnetīns) nodrošina pretaudzēju iedarbību un ir atzīti par vērtīgiem vēža profilaksē un ārstēšanā. Smiltsērkšķos esošais C vitamīns un karotinoīdi ir daudzsološs faktors vēža šūnu proliferācijas kavēšanā. Ir ziņots, ka tās ogu sulai piemīt arī antiproliferatīvas īpašības. Tās eļļai ir pretvēža iedarbība. Smiltsērkšķu eļļa arī palīdz novērst vēža ārstēšanas blakusparādības, piemēram, apetītes uzlabošanos, nieru un aknu darbību.

  • Sirds veselība

Sirds veselības priekšrocības ir saistītas ar holesterīna līmeni pazeminošo un ABL holesterīna (augsta blīvuma lipoproteīnu) paaugstinošo iedarbību. Tas var arī palīdzēt novērst aterosklerozi, tādējādi veicinot sirds veselību.

  • Smadzeņu veselība

Alfa un gamma-linolēnskābei piemīt antidepresanta iedarbība, un tām ir svarīga loma smadzeņu funkcijās un centrālajā nervu sistēmā.

  • Ādas veselība

Smiltsērkšķu eļļa satur piesātinātās taukskābes, piemēram, palmitīnskābes un stearīnskābes, kas piešķir ādai stingrību, tvirtumu un gludumu, kā arī stiprina ādas aizsardzību. Smiltsērkšķos esošie lipīdi (piemēram, sterīni, fosfolipīdi un glikolipīdi) apmierina ādu ar to mitrinošajām īpašībām. Lipīdi arī palīdz šūnu atjaunošanā un reģenerācijā, samazina iekaisumu, ādas elastību, palēnina novecošanos un nodrošina aizsardzību. Tās eļļa, kas bagāta ar karotinoīdiem un tokoferoliem, tiek izmantota, lai ārstētu izgulējumus, apdegumus, apsaldējumus un ādas bojājumus, kas rodas saules vai rentgena staru iedarbības dēļ.

  • Matu kopšana

Smiltsērkšķi satur lecitīnu, kas palīdz izvadīt no matiem lieko sebumu. To izmanto matu kopšanas līdzekļos, piemēram, šampūnos un kondicionieros, jo tas palīdz stiprināt, atjaunot bojātus matus, atjauno elastību un novērš matu izkrišanu.